Karolina Sobańska PODCAST

PODCAST #55 Grzegorz Łapanowski o szacunku do jedzenia i konieczności zmian w systemie żywienia

September 16, 2019

Grzegorza Łapanowskiego nie trzeba przedstawiać. To kucharz, przedsiębiorca, dziennikarz kulinarny, założyciel i prezes Fundacji Szkoła na Widelcu, właściciel Food Lab Studio, inicjator Gastro Garden i organizator Warszawskiego festiwalu Kulinarnego. Autor licznych książek kulinarnych, a także wielu programów telewizyjnych i radiowych. Juror oraz prowadzący polskiej edycji Top Chef. W swojej działalności promuje świadome i odpowiedzialne podejście do żywienia.
Ja miałam przyjemność poznać Grzegorza podczas kolacji Chefs for Change, której jest ambasadorem i razem z kampanią Roślinnjejemy promuje roślinną kuchnię. Aby nagrac tę rozmowę spotkaliśmy się w studio kulinarnym Grzegorza czyli food lab studio, co możecie słyszeć z uwagi na akustykę, działające lodówki i odgłosy w tle.

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o potrzebie zmian systemowych oraz nawyków żywieniowych Polaków. Mówimy o utracie szacunku do planety, zwierząt i rzemiosła oraz zatraceniu w konsumpcji i nadmiarze. Ale nasza rozmowa jest pełna nadziei i chęci do działania, która mam na dzieje będzie dla Was inspiracją do dyskusji i zmian.

Strona Grzegorza
http://www.grzegorzlapanowski.pl/

Mówimy o:
Slow Food
Naomi Klein ~ No logo
George Ritzer~ Makdonaldyzacja społeczeństwa
Raport Granice wzrostu
Marcin Popkiewicz
Prof. Jarosz
Serial Years and years
East Lancet Report

Inspirujące rozmowy z wyjątkowymi gośćmi. Dieta roślinna, weganizm, ochrona środowiska, naturalne kosmetyki, etyczna moda i podróże, bo jeden temat to za mało. Podcast dla ciekawych świata, żyjących w zgodzie ze sobą i w harmonii z naturą.

Karolina